KNP-50JR-52-0R2
YAGEO
Produkt-Nr.:
KNP-50JR-52-0R2
Hersteller:
YAGEO
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 0.2 OHM 5% 1/2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 mOhms
Series KNP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W