KNP5WSJB-73-51R
YAGEO
Produkt-Nr.:
KNP5WSJB-73-51R
Beschreibung:
RES 51 OHM 5% 5W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 51 Ohms
Series KNP
Power (Watts) 5W