KNP700JB-91-240R
YAGEO
Produkt-Nr.:
KNP700JB-91-240R
Beschreibung:
RES 240 OHM 5% 7W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 240 Ohms
Series KNP
Power (Watts) 7W