KPCIEX-SM2-164BK30
Kycon, Inc.
Produkt-Nr.:
KPCIEX-SM2-164BK30
Hersteller:
Kycon, Inc.
Beschreibung:
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Number of Positions 164
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row -
Series KPCIEX
Mfr Kycon, Inc.
Pitch 0.039" (1.00mm)