KPCIEX-SM3-164BK
Kycon, Inc.
Produkt-Nr.:
KPCIEX-SM3-164BK
Beschreibung:
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Number of Rows 2
Number of Positions 164
Color Black
Contact Finish Thickness Flash
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Straddle Mount Opening, Unthreaded, 0.079" (2.00mm)
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Mfr Kycon, Inc.
Pitch 0.039" (1.00mm)