KPCIEX-SM3-98BK30
Kycon, Inc.
Produkt-Nr.:
KPCIEX-SM3-98BK30
Beschreibung:
CONN PCI EXP FMALE 98POS 0.039
Number of Rows 2
Number of Positions 98
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Straddle Mount Opening, Unthreaded, 0.079" (2.00mm)
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Mfr Kycon, Inc.
Pitch 0.039" (1.00mm)