KPT02E16-23SF80
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
KPT02E16-23SF80
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 23POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Shell Size, MIL -
Product Status Obsolete
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 16-23
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C