KPT02E16-26PEXA206
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
KPT02E16-26PEXA206
Beschreibung:
CONN RCPT MALE 26POS GOLD SOLDER
Benutzer handbuch
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Black Zinc
Shell Size - Insert 16-26
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C