KPT02E16-26PWEW
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
KPT02E16-26PWEW
Beschreibung:
CONN RCPT MALE 26POS GOLD SOLDER
Benutzer handbuch
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C