KPT07A16-26PEW
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
KPT07A16-26PEW
Beschreibung:
CONN RCPT MALE 26POS GOLD SOLDER
Benutzer handbuch
Ingress Protection -
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 16-26
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C