KPT07A18-11PEW
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
KPT07A18-11PEW
Beschreibung:
CONN RCPT MALE 11POS GOLD SOLDER
Benutzer handbuch
Ingress Protection -
Voltage Rating 1000VAC, 1400VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 13A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-11
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C