KPT2E22-55SEWA71
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
KPT2E22-55SEWA71
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD SLDR
Benutzer handbuch
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 22-55
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C