KPT2E24-61SWEX
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
KPT2E24-61SWEX
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 61POS GOLD SLDR
Benutzer handbuch
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C