Panasonic - BSG
Produkt-Nr.:
KR1800SCEL5X1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
BATTERY PACK NICAD 6V SC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Termination Style | Solder Tab |
| Number of Cells | 5 |
| Battery Cell Size | SC |
| Voltage - Rated | 6 V |
| Size / Dimension | 0.87" L x 0.87" W x 8.33" H (22.2mm x 22.2mm x 211.5mm) |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Weight | 245.39 g |
| Rechargeability | Yes |
| Series | Cadnica |
| Capacity | 1.8Ah |
| Note | - |
| Battery Chemistry | Nickel Cadmium |
| Mfr | Panasonic - BSG |
| Package | Bulk |
| Structure | Front to Back, 1 Row x 5 Cells |