KRPA-14AY-240
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
KRPA-14AY-240
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 240V
Auf Lager : 121
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 55°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Coil Current 8.8 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 9.11 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series KRPA
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 204 VAC