onsemi
Produkt-Nr.:
KSC1008YTA
Hersteller:
Paket:
TO-92-3
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS NPN 60V 0.7A TO92-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.4085
$0.4085
10
$0.3021
$3.021
100
$0.171285
$17.1285
500
$0.113411
$56.7055
1000
$0.086954
$86.954
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 50MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 700 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 50mA, 500mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Power - Max | 800 mW |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Cut Tape (CT) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 50mA, 2V |
| Base Product Number | KSC1008 |