KTPS05-15005U-VI-P2
Kaga Electronics USA
Produkt-Nr.:
KTPS05-15005U-VI-P2
Beschreibung:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 15V 7.5W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency cUL, UL
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.20" L x 1.10" W x 1.65" H (56.0mm x 28.0mm x 42.0mm)
Product Status Active
Weight 0.243 lb (110.22 g)
Current - Output (Max) 500mA
Series KTPS05 (5W)
Power (Watts) 7.5 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 15V
Mfr Kaga Electronics USA
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC