KTPS120-16075-VI
Kaga Electronics USA
Produkt-Nr.:
KTPS120-16075-VI
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 16V 120W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Approval Agency CB, CE, cUL, GS, PSE, UL
Size / Dimension 6.62" L x 2.60" W x 1.54" H (168.1mm x 66.0mm x 39.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 7.5A
Series KTPS120 (120W)
Power (Watts) 120 W
No Load Power Consumption -
Cord Length 39.4" (1.00m)
Region Utilized International
Efficiency Level VI
Voltage - Output 16V
Mfr Kaga Electronics USA
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC