KTPS24-0925DT 2P
Kaga Electronics USA
Produkt-Nr.:
KTPS24-0925DT 2P
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 23W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency IEC
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 3.46" L x 1.97" W x 1.34" H (88.0mm x 50.0mm x 34.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.366 lb (166.01 g)
Current - Output (Max) 2.5A
Series KTPS24 (24W)
Power (Watts) 23 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 9V
Standard Number 60950-1
Mfr Kaga Electronics USA
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC