KTPS40-1233DT 3P
Kaga Electronics USA
Produkt-Nr.:
KTPS40-1233DT 3P
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 40W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency IEC
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.613 lb (278.05 g)
Current - Output (Max) 3.3A
Series KTPS40 (40W)
Power (Watts) 40 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 12V
Standard Number 60950-1
Mfr Kaga Electronics USA
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC