KTS500C106M55N0T00
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
KTS500C106M55N0T00
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP CER 10UF 50V X5R 2220
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series NTS
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10 µF