KUHP-11AT1-240
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
KUHP-11AT1-240
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 240V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 45°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 7.2 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 204 VAC