KUHP-5DT1-12
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
KUHP-5DT1-12
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 12V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 100 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 120 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPDT (1 Form C)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC