KUHP-5DT1-24
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
KUHP-5DT1-24
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 24V
Auf Lager : 90
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 51 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 472 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPDT (1 Form C)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC