KUIP-11DT5-24
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
KUIP-11DT5-24
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 95°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 51 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 472 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC