KUIP-14A15-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
KUIP-14A15-120
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 24 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 1.7 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC