KUMP-11DT8-24
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
KUMP-11DT8-24
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 277VAC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 51 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 472 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series KUMP
Operate Time 15 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC