KUP-11AT5-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
KUP-11AT5-120
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V
Auf Lager : 407
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 55°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 17.5 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 2.25 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series KUP
Operate Time 15 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC