KUP-14AT5-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
KUP-14AT5-120
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
Auf Lager : 4
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 45°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 24 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 1.7 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series KUP
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC