KUP93-14A13-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
KUP93-14A13-120
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
Auf Lager : 118
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 45°C
Switching Voltage 240VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 24 mA
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series KUP93
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC