KURFS-3008-POWC5
KF Control
Produkt-Nr.:
KURFS-3008-POWC5
Hersteller:
KF Control
Beschreibung:
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 50°C
Ingress Protection -
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.315" (8mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator No Indicator
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V