KVF101L104M31NLT00
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
KVF101L104M31NLT00
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP CER 0.1UF 100V X8L 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X8L
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series KVF
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 0.1 µF