KVR-5R0H155-R
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
KVR-5R0H155-R
Beschreibung:
SUPERCAPACITOR COIN 5V 1.5F HRZ
Auf Lager : 1451
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.787" (20.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.752" Dia (19.10mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30Ohm
Series KVR
Package / Case Axial, Can - Horizontal
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 1.5 F