KX14-50K5D-RE
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
KX14-50K5D-RE
Hersteller:
JAE Electronics
Beschreibung:
CONN RCPT 50POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.258" (6.55mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series KX14
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.031" (0.80mm)
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide, Solder Retention
Mated Stacking Heights 7mm, 8mm, 9mm