KX14-50K5F-RE
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
KX14-50K5F-RE
Beschreibung:
CONN RCPT 50POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series KX14
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.031" (0.80mm)
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 7mm, 8mm, 9mm