Techflex
Produkt-Nr.:
L6N0.50BK
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SELF WRAP 1/2" X 8' BLACK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -70°C ~ 125°C |
| Color | Black |
| Material | Polyester, Laminated, Halogen Free |
| Liquid Protection | Fluid Resistant |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Type Attributes | Split Flexible Tube |
| Series | L6™ Liquid Wrap |
| Type | Self Wrap |
| Length | 8.00' (2.44m) |
| Diameter - Inside, Non-Expanded | 0.500" (12.70mm) |
| Environment Protection | Environment Resistant |
| Mfr | Techflex |
| Diameter - Outside, Non-Expanded | - |
| Abrasion Protection | Abrasion Resistant |
| Diameter - Inside, Expanded | - |
| Wall Thickness | 0.046" (1.17mm) |
| Features | Clean Cut, Adhesive Closure Strip |
| Package | Bulk |
| Width | - |
| Base Product Number | L6N0 |
| Heat Protection | - |