L6R60D-360-C14
Tri-Mag, LLC
Produkt-Nr.:
L6R60D-360-C14
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 65W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency cUL, FCC, UL
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 4.72" L x 2.01" W x 1.34" H (120.0mm x 51.0mm x 34.0mm)
Product Status Active
Weight 0.617 lb (280.00 g)
Current - Output (Max) 1.81A
Series Tri-Mag®, L6R60D (65W)
Power (Watts) 65 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 39.4" (1.00m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 36V
Standard Number 62368-1
Mfr Tri-Mag, LLC
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC