L6R65DM-240-C8
Tri-Mag, LLC
Produkt-Nr.:
L6R65DM-240-C8
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Auf Lager : 33
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cULus, EN, FCC, TUV
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 4.69" L x 2.36" W x 1.42" H (119.1mm x 59.9mm x 36.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.71A
Series Tri-Mag®, L6R65DM (65W)
Power (Watts) 65 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 24V
Standard Number 60601-1
Mfr Tri-Mag, LLC
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC