L6R90DM-180
Tri-Mag, LLC
Produkt-Nr.:
L6R90DM-180
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 90W
Auf Lager : 59
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cULus, EN, FCC, TUV
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 5.94" L x 2.52" W x 1.38" H (150.9mm x 64.0mm x 35.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Series Tri-Mag®, L6R90DM (90W)
Power (Watts) 90 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 18V
Standard Number 60601-1
Mfr Tri-Mag, LLC
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC