L79D-R24-W-12
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
L79D-R24-W-12
Beschreibung:
LED IND RED DIFF 24V 6" WIRE LD
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.87mm)
Millicandela Rating 80mcd
Product Status Not For New Designs
Lamp Color Red
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series L79
Type LED
Voltage 24V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA