LCR0603-R250FT
Venkel
Produkt-Nr.:
LCR0603-R250FT
Hersteller:
Venkel
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 250M OHM 1% 1/8W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 250 mOhms
Series LCR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W