STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LD1085V
Hersteller:
Paket:
TO-220
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR POS ADJ 3A TO220
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.767
$1.767
10
$1.5846
$15.846
25
$1.49454
$37.3635
100
$1.273475
$127.3475
250
$1.195708
$298.927
500
$1.046254
$523.127
1000
$0.866894
$866.894
2500
$0.846022
$2115.055
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | 72dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 28.5V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.25V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.5V @ 3A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LD1085 |