STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LD1086D2M33TR
Hersteller:
Paket:
D2PAK-3
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A D2PAK-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.653
$1.653
10
$1.47915
$14.7915
25
$1.4041
$35.1025
100
$1.15349
$115.349
250
$1.078288
$269.572
500
$0.952907
$476.4535
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | 79dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D2PAK-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.5V @ 1.5A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LD1086 |