STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LE50CD-TR
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 5V 100MA 8SO
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.0735
$1.0735
10
$0.96045
$9.6045
25
$0.912
$22.8
100
$0.74898
$74.898
250
$0.700188
$175.047
500
$0.618754
$309.377
1000
$0.4885
$488.5
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 mA |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| PSRR | 76dB ~ 60dB (120Hz ~ 10kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 100mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 3 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 100mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LE50 |