STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LED1642GWQTR
Hersteller:
Paket:
24-QFN
Charge:
-
Beschreibung:
IC LED DRVR LIN PWM 40MA 24QFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Signage |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Topology | Shift Register |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-QFN |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 16 |
| Series | - |
| Type | Linear |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 19V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Frequency | 30MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 40mA |
| Base Product Number | LED1642 |