STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LED2000DR
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
IC LED DRIVER RGLTR PWM 3A 8SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.603
$2.603
10
$2.33985
$23.3985
25
$2.20704
$55.176
100
$1.88043
$188.043
250
$1.76567
$441.4175
500
$1.544966
$772.483
1000
$1.280116
$1280.116
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | Lighting, Signage |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 18V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Frequency | 850kHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 3A |
| Base Product Number | LED2000 |