STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LED5000PHR
Hersteller:
Paket:
8-HSOP
Charge:
-
Beschreibung:
IC LED DRIVER RGLTR PWM 3A 8HSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.888
$2.888
10
$2.5916
$25.916
25
$2.44986
$61.2465
100
$2.12306
$212.306
250
$2.014228
$503.557
500
$1.807356
$903.678
1000
$1.54071
$1540.71
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | Lighting, Signage |
| Voltage - Supply (Min) | 5.5V |
| Topology | Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-HSOP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 48V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Frequency | 850kHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 3A |
| Base Product Number | LED5000 |