STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LED6000PHR
Hersteller:
Paket:
16-HTSSOP
Charge:
-
Beschreibung:
IC LED DRV RGLTR PWM 3A 16HTSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.933
$3.933
10
$3.53495
$35.3495
25
$3.34172
$83.543
100
$2.89617
$289.617
250
$2.747628
$686.907
500
$2.46544
$1232.72
1000
$2.082068
$2082.068
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | - |
| Voltage - Supply (Min) | 4.5V |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-HTSSOP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | - |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 61V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Frequency | 250kHz ~ 1.5MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 3A |
| Base Product Number | LED6000 |