STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
LED6001TR
Hersteller:
Paket:
16-HTSSOP
Charge:
-
Beschreibung:
IC LED DRIVER CTRLR PWM 16HTSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.85
$2.85
10
$2.5574
$25.574
25
$2.41794
$60.4485
100
$2.095605
$209.5605
250
$1.988122
$497.0305
500
$1.783948
$891.974
1000
$1.52076
$1520.76
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | Automotive |
| Voltage - Supply (Min) | 5.5V |
| Topology | SEPIC, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-HTSSOP |
| Internal Switch(s) | No |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Controller |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 36V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Frequency | 100kHz ~ 1MHz |
| Dimming | Analog, PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | - |
| Base Product Number | LED6001 |