TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Produkt-Nr.:
LEV100A4ANG
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RELAY CONTACTOR SPST 100A 12V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$128.44
$128.44
10
$120.8837
$1208.837
25
$113.32854
$2833.2135
50
$105.77338
$5288.669
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Coil Power | 5.5W |
| Switching Voltage | 900VDC - Max |
| Termination Style | Stud |
| Contact Rating (Current) | 100 A |
| Coil Current | 461 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 26Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 1.2 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (DM) (1 Form X) |
| Series | LEV100, KILOVAC |
| Operate Time | 25 ms |
| Contact Material | - |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Must Operate Voltage | 8 VDC |
| Features | Sealed - Hermetically |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | LEV100 |